
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 710 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 2.5 kV/µs |
| operating temperature | -40.0 °C to 85.0 °C |
| pin count | 10 |
| rohs status | Compliant |
| case package | VSSOP |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 65 dB |
| Operating Supply Current | 34 mA |
| Input Bias Current | 19 µA |
| available channels | S |
| Gain Bandwidth Product | 320 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 17 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 61 dB |
| Input Voltage Noise Density | 6 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Variable Gain Amplifiers |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 7 V |
Stock: 121
Distributors
pcbx
Unit Price$7.61571
Ext.Price$7.61571
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.61571 | $7.61571 |
| 10 | $6.48977 | $64.89770 |
| 25 | $6.48379 | $162.09475 |
| 50 | $6.48036 | $324.01800 |
| 100 | $6.47694 | $647.69400 |
| 300 | $5.36086 | $1608.25800 |
| 500 | $4.43709 | $2218.54500 |
| 1000 | $4.37467 | $4374.67000 |
